⚡️ PREČO TVOJ PARTNER NEVYUŽÍVA SVOJ POTENCIÁL!?

V #mentoringVZŤAH pravidelne riešime situáciu, keď ženu frustruje, že jej muž nedosahuje svoj potenciál. „On má tak na viac, a aj to vie, ale nič pre to nerobí, nepracuje na sebe, a tak by mohol! Mohol by ísť na inú pozíciu, zarábať viac, mohol by toto a ono, ale nič sa nedeje! Chce to len trošku viac disciplíny, odhodlania…aaaaa, tak ma to frustruje!“

Neviem, či toto zažívali ženy pred 1000 rokmi (a hľadám!), ale viem, že novodobé ženy toto zažívajú často. Samozrejme, záleží od situácie. Je to iné, keď obaja majú finančné prostriedky, a ide ozaj len o viac spokojnosti v sebarealizácii. Je iné, keď v rodine peniaze chýbajú, a dali by sa získať. Je iné, keď si muž plní svoje povinnosti voči rodine, deťom, a je iné, keď si ich neplní.

Ani jedna situácia nie je úplne rovnaká, ale tieto pocity u žien
vo vzťahoch sa opakujú – aspoň v mojej mentoringovej vzťahovej praxi – často.

A keďže každá situácie je iná, nemám tu jeden postup alebo manuál. Na to treba osobný koučovací prístup, ako máme v #mentoringVZŤAH. Ale mám jeden-dve-tri kroky, na čo sa zamerať, aby pocit frustrácie ustúpil, premenil sa na vďačnosť, a prestal Ti ničiť vzťah.

  1. Uvedom si, o čo by si prišla, keby Tvoj muž naozaj urobil, čo si praješ: Pravedpodobne by mal okamžite omnoho menej času – na Teba, na deti, na dom, na to, čo dnes pre Teba robí. Šiel by za svojím, ale na úkor Teba. Ak by začal so striktnou disciplínou, vstávaním o piatej ráno, dňom presne naplánovaným a rozkúskovaným, ako by to narušilo Tvoju, vašu, životnú pohodu? Vďaka nemu máš svoju slobodu. Čo by sa stalo, ak by sa zmenil? Čo ak by to chcel on od Teba? Bol by váš vzťah naozaj šťastnejší? Bola by si Ty?
  2. Jeho sebarozvoj môže pochádzať z úplne iného zdroja, než Tvoj: Veľa žien dnes chce „VEDOMÉHO MUŽA“. Zvyčajne to znamená asi 1000 vlastností, primárne plné porozumenie a podpora, zdieľanie pocitov, hlboké rozhovory, emočné a fyzické prepojenie. Chcú, aby muži čítali knihy, čo čítajú ony, sledovali koučov, čo sledujú ony, chodili na programy, čo aj ony (ak nie sú vyslovene pre ženy), ale aby zostali v silnej mužskej energii. Ak to muž nerobí, tak často nie je dosť dobrý. Môže mať kopec kvalít, ale ženy budú mať pocit, že tam niečo chýba… Na jednej strane je to oprávnená požiadavka, lebo RAST je základná ľudská potreba každého človeka, muža aj ženy. Kto nerastie, nerozvíja sa, už upadá, zomiera, a je krásne rásť a rozvíjať sa spolu. Lenže mnoho žien nevníma, že muži svoj rast a sebarozvoj môžu získať z úplne iných zdrojov, než ony prefereujú, dokonca z takých, ktorými ženy trochu opovrhujú. Z komiksov. Z tréningu. Z piva s kamošmi. Z detektívky. Zo Supermana. Dostávam sa tu trochu na tenkú pôdu a je jasné, že sebarozvoj je veľká téma dnešnej doby. Rozumiem tejto ženskej potrebe. Ale mojim klientkám hovorím, že viac než to, aké knihy číta, je podstatné, aké hodnoty ich muž má. Správne nastavené mužské hodnoty sú hodne zlata. To, že sa niekto rozvíja, dýcha WimHofa, kúpe sa v studenej vode, medituje, počúva Tonyho Robbinsa, pozná Tvoj cyklus a vedie s Tebou hlboké rozhovory o tom, čo cíti, neznamená ani náhodou, že jeho vzťahové hodnoty sú správne, emočné prežívanie vyspelé a že Ťa urobí šťastnou. Pozor na to, dámy…
  3. Začni u seba: Ak Ťa frustruje, že Tvoj muž nevyužíva naplno svoj potenciál, šanca je, že Ti zrkadlí, že ani Ty nie. Premeň svoju energiu frustrácie a hnevu na vlastnú tvorbu (počúvaj dobre: tvorbu, nie prácu – to sú dve rozdielne veci! Lebo pravdepodobne už teraz pracuješ, a možno viac než on, a zarábaš, možno viac než on, ale to nie je úplne, čo myslím. Ak nepracuješ – tak na aj na prácu 🙂. A uvidíš, kam sa dostaneš…

    Pokojne zdieľaj tento text, ak to tak cítiš, a diskusia je vítaná. Viem, že sa dotknem citlivých miest. Ale to je cieľ.

    S energiou a vášňou,
    Lucia WK 🔥

PS: Cítiš to podobne, a chceš na mieru riešenie Tvojej frustrácie v partnerstve? Napíš mi, čo presne potrebuješ, a môj tím sa s Tebou spojí s riešením na mieru. Tvoja L.

Lucia Klapacova
Sprievodkyňa úspešných žien k sebadisciplíne, realizácii ich cieľov a vytvoreniu života, po akom túžia. Môj príbeh si môžete prečítať tu: