Keď Martin stretol Petru a čo sa stalo ďalej

Martin pozoroval Petru. Páčila sa mu, ale niečo na nej mu hovorilo: Stop, nie, tam nechoď. Vyzerá fakt sexi a elegantne, ale to bude asi jedna z tých žien, s ktorými to fakt nie je ľahké. Má kariéru, byt, všetko vie lepšie, všade bola. Nie že by mal niečo proti samostatným a silným ženám. Kdeže! Sám sa vypracoval k super životnému štandardu a vie sa postarať, ale aj tak túži po žene, ktorá je silná a samostatná. Ale potrebuje, aby mala ešte niečo. To teplo. Ten úsmev. Ten dotyk. Tú žiaru v očiach, tie iskričky, tú hravosť. Táto je prísna. A on fakt nemieni s nikým súťažiť, už vôbec nie doma. Tam chce pohodu. Táto Petra vyzerá skôr na ľadovú kráľovnú, a o to sa mu snažiť nechce. Škoda. No nič, ide sa ďalej.

Boris pozoroval Petru. Fíha, dobrá! Trošku ľadovka, ale to nevadí, to sa roztopí. Vie, ako na tieto typy. Roztopiť, chvíľu systematicky telefonovať, ohúriť, večera a tak. Tieto majú radi kvalitu. A smsky :D. Iste, je to asi fajn žena, ale on si trvalý vzťah nehľadá. To fakt nie. Je rozvedený, má to za sebou. Ale trochu zábavy si užiť môžu obaja, prečo nie? A ona dosť vyzerá, že by nejakú potrebovala! Stačí, keď vidí, ako jej iskria oči, keď jej nesie víno. No, moja, láska z toho nebude, asi ťa sklamem, ale na chvíľu nám môže byť fajn!

Petra pozorovala Martina. Wow, ten je super! Presne jej typ. Vysoký, mužný, krásne ruky. Príjemne oblečený. A charizma..tú fakt má. Vie si predstaviť budiť sa vedľa niekoho takého. Niekto hovoril, že sa mu ozaj zadarilo. A je single! No hej, tí muži, čo len makali… tam ale bude niekde háčik. Buď je to fakt štetka, alebo je skôr na tie bábiky Barbie. Alebo s ním nieč nie je OK. Ale hlavne – jej smerom nepozerá. A ona už má za sebou dosť na to, aby sa o nejakého muža snažila. Nech sa snažia teraz oni! Škoda. Ale za to Boris…tam niečo bude! Tam to celkom iskrí. Síce o ňom nič nevie, ale zdá sa, že on fakt má o ňu záujem. Celý večer jej nosí víno, stará sa. A už sa aj prepojili cez facebook. Spomínal, že tiež chodieva ráno behávať, tak že by mohli ísť spolu. To by bolo super! No, toto asi nebude márny večer!

Martin pozoroval Júliu. To je potvorka! Šibalská, veselá, tá životná energia a radosť. Toto by bola super milenka! To by skúsil J. Ale tiež by to asi dlho zábava nebola. Predsa len, on chce viac. Chce divokosť, ale aj eleganciu. Chce silnú ženu, ktorá vie čo chce a ktorá ho zvládne. Táto to nebude. Táto by sa zaľúbila hneď, videl to na jej očiach, keď spolu prehodili pár viet.  A potom by sa jej nezbavil. Táto chce, aby ju zachránil. Ale to sa mu fakt nechce. Nevraví, imponuje mu obdiv, ale toto bolo príliš. Ale zase, tak nemusí žiť ako mních, či? No, veď sa uvidí. Veď večer ešte nekončí.

Júlia pozorvala Martina. Teda, ten sa jej fakt páči! Pokúsi sa ešte k nemu dostať bližšie. Veď večer ešte nekončí, zostanú trošku dlhšie. Dáva si víno, tak asi nešoféruje. Tak snáď nepôjde preč, než sa pokúsi s ním hovoriť. Tak pekne sa na ňu usmial! A povedal, že aj on teraz číta presne tú knihu, čo ona – tak chce vedieť, ako to on vnímal. To nebude náhoda! Hlavou je mihla predstava toho, ako večer po milovaní zaspáva v jeho náručí, a tá kniha je na jeho nočnom stolíku.. Hmm..krásna predstava! Aha, a zdá sa, že je práve sám! Odpije si ešte tu z bieleho na posilnenie a ide na to!

Martin pozoroval, ako sa k nemu blíži Júlia. Ale potom niečo pritiahlo jeho pozornosť. Kto je toto..? Pri dverách stála krásna žena. Ale nebola to jej krása, čo ho zaujalo. Bolo okolo nej ešte niečo. Taká sebaistota, ale nebol to chlad. Taká radosť, ale nebola to ľahkomyseľnosť. Taká sloboda. Hĺbka. Také – dobro. Dobro!? Asi už senilnie. Ale nie, fakt, niečo na nej je. Wow. No nič, milá Júlia musí počkať. Lebo žena, ktorá prišla, je extra trieda.

Eva stojac pri dverách pozorovala Martina. A v duchu sa smiala. Ale ale, pán božský! 😀 On sa už nepamätá, ako sa prvý krát stretli. No hej, to ona ešte bola kopček nervov. Osamelá, prepracovaná, hľadajúca stále niečo, čo nemohla nájsť. Ale to je už minulosť. No nič, že by mali druhú šancu?  Hej, svet je spravodlivý.

…a tak ďalej.

V kom sa spoznávate? V Petre, v Júlii alebo v Eve?

A v kom spoznávate svojich partnerov?  V Martinovi alebo v Borisovi? A čo myslíte, ako sa ďalej rozvíjal ich príbeh?

Samozrejme, všetky postavy su archetypálne zjednodušenia a opísaná konverzácia v ich hlave prebieha často v podvedomej až nevedomej rovine. Ale až tak veľmi zjednodušené to nie je. Každá z nás sa niekedy vysielala vibrácie ako Petra, ako Júlia alebo ako Eva. Otázka je, v ktorej polohe trávime viac času. Lebo to ovplyvňuje náš osobný život a to, či v ňom máme úspech alebo nie.

Stať sa Evou môžeme.

Dá sa to naučiť. Viem to, lebo som sa to sama naučila. Nie je to rýchla cesta, nie je ani ľahká, nepôjde bez sebadisciplíny, bez zlyhaní a pádov – ale možné to je. A každý ďalší deň a vzťah bude lepší. A to je dobrá správa, nie?

Ako na to?

Možností je veľa. Existujú skvelé knihy. Semináre. Workshopy. Online kurzy. Múdri ľudia. Stačí začať pátrať. Platené aj neplatené.

Podstatné je podľa mňa toto:

  1. Pochopiť a priznať si, že keď nie som vo svojom osobnom živote šťastná, tak za to nemôže okolitý svet, nevhodní a zlí muži alebo moji rodičia, ale ja sama. Ja sama mám vo svojich rukách svoj osud. Čokoľvek sa v mojej minulosti stalo alebo nestalo – ja vládnem svojím životom a je čas prestať fňukať a začať na sebe pracovať.
  2. Začať hľadať, čo je dostupné. Aké knihy mi môžu pomôcť? Aké semináre? Kde sa o tom píše, kde sa dá zistiť viac? Ktorá cesta mi bude vyhovovať? Ciest je nespočetne a treba vyberať také, ktoré cítite, že sa s nimi viem ztotožniť (aspoň na danú chvíľu, kým porastiem ďalej a budem potrebovať viac).
  3. Nájsť si dobrú učiteľku alebo učiteľa. Či už je to kurz, kouč alebo niekto vo mojom okolí, kto už takým životom, po akom túžim žije – to je jedno. Ale nebuďte na to sami. (Samozrejme, platí aj to, že nič nemáme prijímať nekriticky a náš vlastný inštinkt, keď si ho začneme rozvíjať, nám najlepšie napovie, čo z učenia daného človeka je pre nás vhodné a čo nie).
  4. Začať dávať. Ihneď, teraz, zmeniť svoje správanie. Prestať očakávať to, že ma najprv niekto bude mať rád a potom mu to ja vrátim. Tak to nefunguje. Začnem dávať – emócie, úsmev, radosť, hneď teraz. Všetkým ľuďom, nie len mužom, ktorí sa mi náhodou práve páčia. Áno, aj predavačke v obchode. Aj pani v banke. Aj sekuriťákovi v DM-ku.

No a potom každý deň konať.

Ja som osobná koučka a expertka na osobné vzťahy, ale hlavne žena, ktorá to všetko zažila a zvládla.

K tomu, aby ste žili naplnený a krásny život, aby ste si už nikdy nemuseli vyberať medzi „láskou“ a „kariérou“, ale žili plný a hodnotný život na všetkých frontoch vo svojej celistvosti, vám rada pomôžem dostať sa. Učím to v mojom online klube KLUB ODVÁŽNYCH ŽIEN. Vstúpte a zmeňte svoj život :).

Vaša Lucia

Lucia Klapacova
Sprievodkyňa úspešných žien k sebadisciplíne, realizácii ich cieľov a vytvoreniu života, po akom túžia. Môj príbeh si môžete prečítať tu: