LUCIA KLAPÁČOVÁ: PRÍBEH ŽENY, KTORÁ NAŠLA ODPOVEĎ. 

Lucia Klapáčová je osobnou koučkou úspešných žien a mužov a expertkou na osobné vzťahy, disciplínu, odvahu a rešpekt k sebe.

Je bývalou vysokou manažérkou v domácej a zahraničnej politike a žena v mužskom svete. Koučingu, písaniu a prednášaniu sa začala venovať po úspešnej kariére medzi najúspešnejšími mužmi a ženami politiky a biznisu doma a vo svete. 

Dnes je certifikovaná v oblasti strategických životných intervencií americkou koučingovou školou najlepších svetových mien koučingu Anthonyho Robbinsa a Cloe Madanes - Robbins-Madanes Center for Strategic Intervention.

Je aj autorkou knihy Tajomstvo disciplíny – príručky pre odvážne ženy o tom, ako žiť život podľa vlastných pravidiel.

Ale hlavne - je ženou ako vy, ktorá dobre vie, čo je to trápiť sa pre lásku (či skôr jej nedostatok)! 

Tiež sa kedysi  v osobných vzťahoch trápila a trávila veľa času hľadaním odpovede na otázku “Zostať či odísť…?” "Prečo nevolá? Čo mám robiť...?"  Koľkokrát si želala, aby mala múdru starú mamu alebo niekoho, kto jej poradí a nasmeruje ju na správnu cestu.

Ale nemala nikoho takého a tak neúnavne hľadala odpovede sama. A našla ich! 🙂 A tak dnes svoje vedomosti dáva ďalej.

Preto vytvorila sériu mini online prednášok o Harmonickom vzťahu, mini video online trénining "Som so správnym mužom"?, a online prednášky "Tajomstvo mužov – po čom NAOZAJ muži vo vzťahoch túžia?" a "3 tajomstvá krásnych vzťahov podľa Anthonyho Robbinsa."

Môžete ju sledovať na Facebooku v skupine Život odávžnej ženy alebo na Fanpage Život odvážnej ženy.

Ahojte! Som Lucia Klapáčová z Košíc. Dcéra slobodnej matky zo skromnejších učiteľských  pomerov.

Vyrastala som na Odviate vetrom, Krásnej Catherine a na príbehu o princeznej Fantaghiró a Romualdovi (popravde, viac sa mi páčil Tarabas!). Mala som 16, chodila som na prechádzky so svojím psom, predstavovala si, ako sa zrazu predo mnou zjaví Nicolas Rogers alebo ekvivalent Rhetta Butlera a tešila sa na všetko, čo ma čaká.

Málo som vtedy vedela, že si na svoj osobný raj budem musieť ešte pekne dlho počkať! Dobrých dvadsať rokov. Do sveta mužov som sa síce dostala – ale úplne inak. Na dlhú dobu sa mojím pracovným svetom stal ten politický. Venovala som sa tiež vzťahom, ale zahraničným – rozumejte, medzi krajinami a ľuďmi, ktorí tieto krajiny viedli. Veľa som cestovala, pracovala po boku najsilnejších a najúspešnejších mužov (zväčša) a žien (občas) krajiny, Európy a sveta.

A všade som hľadala svojho princa, ktorý ma zachráni a môj svet bude zrazu šťastný. Nie že by bol nešťastný, vždy som mala vášeň pre život a veľa pozitívnej životnej energie, ale niečo v ňom chýbalo. Poznáte tú rozprávku o stratenom kúsku seba, ktoré hľadá svoju druhú polovicu po celom svete..? A hľadá a hľadá. Verila som tomu a niekedy ma prepadalo zúfalstvo: Čo ak ma nenájde? Veď svet je obrovský! A čas tak rýchlo letí! A on nechodil. A nechodil. A nechodil. A potom prišiel a ja som bola taká šťastná!! 

Až kým som nezistila, že moja veľká láska si vymyslela smrť vlastnej manželky a žila okrem nášho ešte ďalšie dva paralelné vzťahy, len sa o tom zabudla zmieniť. Au!

To bolo kruté prebudenie. Trvalo mi niekoľko rokov prekonať to. Začala som viac pátrať po tom, ako to vlastne so vzťahmi funguje. Začala som čítať o vzťahoch, mužoch, ženách, o sexualite, meditovať, viac sa venovať sebe. Duša nie je oddelená od tela, mysle a srdca a tak som sa začala venovať aj rôznym druhom stravovania, športov, zmenám vo svojom profesionálnom živote. Bola som u terapeutky a bolo to trochu divné – až som mala pocit, že to vlastne nepotrebujem. Že už som OK, že už som našla svoje odpovede, že už viem, čo mám robiť.

Dokonca som sama ukončila ďalší dlhodobý vzťah, ktorý bol fajn, ale nebola som v ňom šťastná. Jednej veci som sa nechcela vzdať: svojho presvedčenia, že nádherný, naplnený a vzrušujúci vzťah existuje. A ja ho budem žiť. Priemernosť nie je pre mňa. 

Môj život bol stále lepší a lepší a vedela som, že príde aj ten skvelý muž. A že som silnejšia než kedykoľvek predtým! Už ma nikto nezraní tak hlboko! Už bude všetko len super :)! Ha, keby som len vedela...

Vtedy prišiel ďalší muž. Šialene som sa zaľúbila a ignorovala som všetko, čo som už vedela o tom, že to nie je dobré. A nebolo. Ale nevedela som sa ho vzdať. Až neskôr som pochopila, že to nebola láska k nemu – bola to moja závislosť na vlastnej predstave, sne, ilúzii, ktorú som nechcela nechať ísť, aj keď ma týrala. S plačom som vstávala, s plačom som zaspávala, túžila som po fantóme, po výmysle mojej mysle, ktorú on vytrvalo a systematicky živil.

Jedného dňa prišiel naozajstný vrchol: Nevedela som si viac pomôcť. Neverila som mu, potrebovala som zistiť, či mi klame. A tak som vyliezla som na plot jeho domu, aby som ho špehovala (blbé bolo, že akurát, keď sa mi tam podarilo vyliezť, v dome sa zhaslo..:D). Potom so mu pod domom sedela v aute odhodlaná počkať do rána a vyjasniť si s ním, o čo v tom našom vzťahu vlastne ide. Dodnes si presne pamätám chvíľu, ako som si tam otvorila notebook, plakala a cez slzy hľadala pomoc. Bol to ten bod, kedy som si povedala – že buď sa všetko zmení alebo takto nemôžem viac žiť. Samej mi zo seba bolo nanič! Mne - úspešnej, krásnej, ktorá bola pre toľkých vzorom! Pracovala som s prezidentmi, s premiérmi, s lídrami krajín, hovorila šiestimi jazykmi, radila Európskej únii, mala som precestovaný svet a všetko pri nohách  - a teraz tu revem ako chudera! Moja vášeň pre život bola ale vždy silná a tak túžba žiť prevládla.

Pri zdravých zmysloch ma držala moja disciplína – každodenný šport, meditácie  a odvaha ísť do neznámeho a skúšať nové, aj keď som sa bála. 

Nevedela som ešte ako z toho von. Iba som veľmi chcela. Čo robiť? Prečo sa mi toto stále v živote opakuje?! Potrebovala som pomoc. Potrebovala som odpovede. Vedela som, že sama sa z bolesti tejto “lásky” nedostanem.

Mala som 36, tiež túžila po láske a rodine, ale čas letel a ja som som sa bála, že to “nestihnem”.

Začala som znova hľadať.

 Opäť prišli na rad knihy. Semináre. Webináre. Ženské kruhy. Tanec. Meditácie. Domáci a zahraniční spíkri a experti na fungovanie vzťahov a života.  A hlavne skúsení ľudia, ktorí ma viedli. Ezoterici, terapeuti, psychadelické ľahké drogy. Čo chcete. Pamätám si jeden seminár v Prahe. Viedol ho Mark Džirasa, volal sa Nový začiatok. Bol december 2017 a ja som ho celý preplakala. Ale pomaly, slimačími krôčikmi som sa hýbala vpred.

Všetko toto sa dialo v čase, kedy som fungovala na 12 až 14 hodinovom dni v práci pod velikánskym tlakom a dozorom verejnosti a médií. Kedysi som zvykla prácou prebíjať bolesť. Ale to viac nebol liek, skôr cesta do pekla. Opäť mi pomáhala môja silná túžba po lepšom živote, viera v to, že láska, skutočná a veľká existuje a je nieke aj pre mňa, moja sebadisciplína a odvaha. Unavená – neunavená, každé ráno a večer som robila svoje úlohy a postupovala vpred.

Až prišiel deň, kedy techniky, ktoré som sa učila, začali fungovať.

Keď som znovu našla cestu k sebe a k vlastnej láske a bola si vedomá svojej hodnoty, štandardov a priorít – zrazu bol svet okolo mňa plný kvalitných mužov, ktorí na moju novú “ja” reagovali. Síce som ešte stále často zapadala do starých koľají sebadeštrukčného správania, ale stále menej a menej. Nebolo viac treba :). 

A dnes?  Dnes je môj osobný život skvelý :).

Najlepšie je, že keď pochopíte fungovanie a dynamiku jedného vzťahu, pochopíte všetky. Či už je to váš muž (alebo žena), vaše deti, priatelia, rodičia, kolegovia. Keď pochopíte aké majú potreby, tak im ich budete vediet naplniť. Alebo ich nebudete môcť naplniť - ale budete o tom vedieť a budete vedieť ľahšie nájsť cestu k spokojnosti seba aj ostatných.

Kľúč je vo vzdelávaní sa v tom, kto sme a ako fungujeme my a naše vzťahy.

Jasne :), znie to ako veľká filozofická téma a aj je! Napísaného a povedaného k tomu už bolo veľa. Našťastie pre nás dnes máme prístup k ľuďom, ktorí to "veľa" prečítali a zažili a skúsili a učia to ďalej. A od nich som sa učila aj ja - a teraz tieto vedomosti a poznatky dávam ďalej vám, obohotené o vlastné skúsenosti. 

Tak poďme k začiatkom! Mini online kurz "Som so správnym mužom?" už na vás čaká! 

Ak sa chcete pohnúť vo svojich vzťahoch ďalej, chcete vyriešiť bolesť a nájsť svoju disciplínu a odvahu, ktoré vás privedú k rešpektu k sebe samej, napíšte mi na lucia@luciaklapacova.sk.

Vaša L.