SI SEBECKÁ, AK CHCEŠ ŽIŤ BEZ PARTNERA?

Prečo potrebujeme partnera v živote?
A potrebujeme ho vôbec?
V dnešnej dobe, keď si my ženy vieme všetko zabezpečiť samé a výborne!

Na čo vlastne? Na čo sa otravovať s nemožnými mužmi na trápnych rande, čo nám posielajú nevyžiadené fotky penisov mysliac si, že je to sexi (chalani, prosím, fakt sa tiež o ženách niečo naučte!), kým nájdeme toho správneho, ak sa to vôbec stane?

Na čo sa nervovať, či odpíše, či nás chce vidieť znova? Na čo sa vystavovať bolesti, sklamaniu bez záruky, že to povedie k šťastiu? Na čo sa stále holiť, upravovať, starať sa o seba, nosiť opätky, z ktorých nás iba nohy bolia a jesť kilá červeného rúžu?.

A na čo potom žiť s niekým, čo len robí bordel, grgá, prdí, smrdí, rozleje alebo rozbije, čoho sa dotkne a celkovo nám zasahuje do nášho ustáleného, krásneho, uprataného života?

Na čo sa potom zase nervovať, že my zarábame viac, že on sa nerozvíja ako my, že na sebe nepracuje, nie je dosť cieľavedomý a priebojný a že my sa za to máme citiť previnilo? Môžeme my za to, že pracujeme tvrdšie a darí sa nám?Alebo že sa mu páčia aj iné?

Že nefunguje sex? Že s nami nehovorí, že nám nerozumie, že je to celé na nič a vôbec, NA ČO VLASTNE?!
Iste, rodina, deti, bla bla, ale veď možno práve ty už deti máš, si šťastne rozvedená a fakt to neporebuješ riešiť… nie je Ti takto dobre? Keď už všetko máme, keď už je život v krásnych koľajách, na čo sa rozčuľovať s láskou a vzťahmi?

Počúvam toto od klientiek relatívne často.
Ale nie je to preto, že sú sebecké.
Naopak, sú to často ženy, čo by sa rozdali.
Sú len UNAVENÉ.

Celý život sa snažia robiť správne veci. Mnohé sa mi podarilo – zvyčajne práca, lebo tú vedia mať pod kontrolou. Ale vo vzťahoch často zlyhali, opakovane. Mysleli to dobre. Chceli byť superženy, tie najlepšie ženy, partnerky, matky. Ale proste im to nešlo. A teraz za snahu mať lásku a vzťahy platia. Doslovne! Lebo vzťahy, čo zlyhali, sú často drahé…Komu by sa chcelo znova riskovať? (dvihni ruku a says „hell yesss!“ ak si sa našla, alebo napíš do komentára, že si to TY). Tieto ženy – my, všetky ženy – máme možnosť zatrpknúť, povedať si, že „dobrí muži už neexistujú“ a nechať to všetko tak.

Lenže príroda nepustí. Ak sme ešte neprekročili kritickú hranicu vnútorného presvedčenia, že vzťahy viac nie (čo väčšina žien nikdy neprekročí, aj keď to hovorí), tak po láske túžiť budeme.❤

A skôr alebo neskôr ten malý protivný amor zasiahne, alebo nás zasiahne strach zo samoty. Čo príde skôr? Otázka je, čo sa stane vtedy…

Ak sme sa nepoučili, tak budeme opakovať tie isté chyby. Lebo napriek tomu, že veľa z nás hovorí, že sa „poučilo“ z minulých vzťahov, nie je to pravda. Jediné, čo sa stalo je, že staviame vyššie obranné múry, ale to nie je poučenie sa. Lebo tie múry vieme samé mihom sekundy zbúrať a zase pre nesprávneho muža, všakže, dámy? (say „Oh yeah!“ keď si sa našla aj tu)

Takže čo robiť? 👇👇👇

Za mňa – učiť sa, ako vzťahy robiť správne.

Vzťahy majú svoju dynamiku, majú svoje zákonitosti. Šťastný vzťah nepadá z neba, šťastný vzťah si samé zaslúžime tým, že ho vytvoríme. Ja osobne vzťahy budem najbližšie učiť na mojom 3 dňovom LIVE event #SamaSebouLIVE. Ešte máme pár voľných miest, stále je šanca byť pri tom a získať novú energiu pre svoje vzťahy a lásku priamo pod mojím osobným vedením. Stačí vyplniť krátky dotazník a pošleme Ti info. Lebo vedieť tvoriť vztahy je komplexná vec. Mnohé mi tu začnú zívať, že zase poučujem o tom, ako sa treba učiť, a to je nudaaaa…. veď nemusíš. Už si veľká.

Ale príroda nepustí . Buď zatúžime po láske, intimite, blízkosti, alebo príde zákerný strach zo samoty. A to je tá šanca pre každú z nás: začať znova, naplno, sama sebou. Vedieť, čo urobiť a tentokrát to nepokaziť. Alebo ešte lepšie: nečakať, kým sa tak stane, a začať prvá. Urobiť ten prvý krok k láske a vzťahu, ale k takému, aký naozaj žiť chceš.

Ako mi napísala jedna z klientiek:

„Vyskúšala som si trávenie času sama so sebou, cítim, že je čas nájsť si partnera a spoznať sa ešte lepšie“.

A má pravdu. Lebo lepšia škola než sú vzťahy ani nie je. Neznámkuje sa. Ale prepadnúť z nej bolí najviac.

S novou energiou pre Tvoje vzťahy,
LWK 

PS: Ak si sa našla a patríš medzi tie unavené, neboj! Aj Ty môžeš a budeš mať krásny vzťah. Nájdeme Ti riešenie, ak si to budeš priať. Pošli mi FB správu a spojím sa s Tebou. LWK

Lucia Klapacova
Sprievodkyňa úspešných žien k sebadisciplíne, realizácii ich cieľov a vytvoreniu života, po akom túžia. Môj príbeh si môžete prečítať tu: