Tvoj príbeh

Dnes ráno som od blízkej priateľky z Ameriky dostala sms-ku. Napísala mi, že náš spoločný dlhoročný priateľ sa stane predsedom vlády v jednej krajine, v ktorej sme kedysi žili. A ďalšia naša spoločná priateľka zase predsedníčkou parlamentu. 

Neboli to ľudia, o ktorých by sa taký úspech dal predpokladať. Boli to skôr rebeli na okraji spoločnosti. Málokto ich kedysi bral vážne. Nespočetne veľa krát prehrali. Ale nevzdali to. Silná láska k domovu, viera v to, že môže byť iný, lepší a vzájomná podpora ich podržali. A tiež konzistentná, vytrvalá práca. 

Možno aj Ty máš okolo seba niekoho, kto dosiahol to, po čom Ty sama tak veľmi túžiš. Možno sused, ktorému sa zadarilo rozbehnúť super firmu a teraz je finančne za vodou. Možno máš priateľku, ktorá má nadváhu a iritujúco nahlas sa smeje, ale našla si skvelého partnera a teraz má láskyplného muža a harmonickú rodinu – takú, akú aj Ty chceš. 

Prečo to niekto má, a my ostatní nie? 

Aj ja som si kedysi kládla túto otázku. Dlho, veľa a často. Keď mi vzťahy nevychádzali, keď sa v práci darilo, ale v súkromí ani náhodou, keď mi kolaboval jeden vzťah za druhým. Keď som odhalila klamstvá mojich “mužov”. 

Mala som pocit obrovskej nespravodlivosti. Veď predsa ja dávam tak veľa! Milujem, som verná, urobila by som čokoľvek preto, aby naša láska vydržala, lebo som v ňu verila a bola mojou najvyššou hodnotou

No nestačilo to. A to bolelo. Pýtala som sa: “Prečo je to tak? Prečo sa práve mne toto deje?”

Kým som sa pýtala toto, bolesť zostávala a vzťahy nevychádzali. 

Ale potom som sa začala pýtať toto: “Ako z toho von? O čom je tá lekcia, ktorú znova a znova dostávam? Čo sa mám naučiť? Čo mám na sebe zmeniť? Akou cestou mám ísť?” 

Potom som sa opýtala ďalšiu zásadnú otázku: “Kto mi môže pomôcť? Kto vie viac než ja, kto zvládol to, čo ja ešte nie, kto ma vie správne nasmerovať?” 

A potom som konzistentne a vytrvalo hľadala odpoveď. 

Našla. 

Práve vďaka tomuto prístupu je dnes môj život úplne iný. 

Žijem svoj sen v osobnej a aj v pracovnej oblasti. Som v nádhernom, vzrušujúcom a láskyplnom vzťahu s mužom, s ktorým sa milujeme, rešpektujeme, podporujeme a tvoríme svoj každý deň aj svoju budúcnosť. Mám najkrajšie a najpružnejšie telo ako hocikedy predtým. Som zdravá a cítim sa a vyzerám lepšie ako kedykoľvek predtým. Milujem svoju prítomnosť a viem, že to najlepšie je stále predo mnou :). 

Som Lucia Klapáčová, expertka na vzťahy, disciplínu a odvahu a milujúca žena svojho muža. Budujem svoj svet, kde pomáham iným ženám mať toto všetko tiež. 

Spadlo to samé z neba? 

Nie. Píšem ti email o 6.30 ráno. Už plne oblečená a pripravená na celý deň. Na miesto, na ktorom som, som dorazila neskoro v noc predtým. Od 7.45 ma čakajú pracovné stretnutia na celý deň a potom návrat vlakom domov. Domov dorazím okolo 23.00, a ráno o 5.30 znova začínam. Cez deň budem s klientkami a večer budem učiť môj CoachDance – hodinu tanca a koučingu. Moje dni sú rýchle, dlhé, intenzívne, často náročné – ale šťastné, aj cez všetky pády. 

Mám toto všetko preto, lebo som v sebe vypestovala presne tú istú schopnosť ako môj priateľ – budúci predseda vlády. Vytrvalosť. Odhodlanie. Konzistentnosť. Postavenú na vášni. V mojom prípade ale nie na vášni ku krajine (aj keď aj to bolo dlho súčasťou môjho života), ale na vášni k sebe. 

Keby sme totiž dávali svoj vlastný život na prvé miesto a vášnivo hľadali to, čo nám môže pomôcť – našli by sme to. Zmena nikdy nepríde, ak sa nepýtame správne a ak sa so všetkou vášňou v nás nerozhodneme, že chceme iný život. 

Dá sa to. To viem, lebo sa to podarilo mne. Darí sa to denne ľuďom okolo mňa. Darí sa to ženám, s ktorými pracujem. 

Môže sa to podariť aj TEBE. Nie, nie si stratený prípad. Nie si odsúdená na samotu. Môžeš mať stále lásku, vzťah a rodinu, po ktorej túžiš. Telo snov. Prácu, ktorú budeš mať fakt rada. Ovplyvňovať svet, ako si vždy chcela. Môžeš byť sama vzorom iným (a ja sa stavím, že už dnes v mnohom si). 

Ale potrebuješ toto: dať vášeň k sebe samej a k svojmu vlastnému životu na prvé miesto. 

Chcem Ťa preto vyzvať, aby si sa od dnes nepýtala viac: “Prečo ja?”

Od dnes sa pýtaj toto: “Čo je dôvodom toho, že moje vzťahy nefungujú? Ako mám nájsť cestu von? Kto mi môže pomôcť? Kto už má krásny osobný život, od koho sa môžem učiť?” 

Nájdi si ďalšie ženy, ktoré tiež nesedia nečinne, ale hľadajú cestu. Tam nájdeš podporu, ktorá ťa podrží, ak zaváhaš a unavíš sa. A také momenty prídu. Garantovane. 

Ak niekoho takého nemáš, tak vstúp do môjho KLUBU ODVÁŽNYCH ŽIEN. To je miestom, kde podporu nájdeš. 

A potom choď a hľadaj odpoveď. Vytrvalo. Konzistentne. S vášňou. Neprestávaj, ani keď cesta bude ťažká. 

Dôjdeš k cieľu. Nájdeš aj odpovede, aj lásku a život, po ktorom túžiš. 

Tvoja Lucia

Lucia Klapacova
Sprievodkyňa úspešných žien k sebadisciplíne, realizácii ich cieľov a vytvoreniu života, po akom túžia. Môj príbeh si môžete prečítať tu:
Komentáre
  1. Alena píše:

    Dobre ráno stále ľúbim môjho bývalého a neviem ako docieliť stretnutie teraz sme v nulovom kontakte vyhýba sa stretnutiu akoby sa bál že sa opät do mňa zamiluje ,hádali sme sa v poslednej dobe a využila prítomnosť jeho zraniteľnosti iná žena ,viem že sme sa ozaj ľúbili bol síce dosť žiarlivý no nechcem ho kontaktovať už niekoľko krát má kontaktoval sám a to znelo že ako sa mu mám ,čo dosť zvlasne cítim že ťa láska medzi nami je ,čo dalej

Nie je možné pridávať komentáre.